Jak nas znaleźć

  Lubrza jest miejscowością letniskową w Zachodniej Polsce, województwo lubuskie. Lubrzę łatwo znaleźć, gdyż leży ona na północ od międzynarodowej trasy E-30, 8 kilometrów od Świebodzina.

Jadąc od strony wschodniej trasą E-30 mijamy Świebodzin, zjazd na A3 (nadal jedziemy prosto) i na wzgórzu przy zakładzie naprawy pojazdów (po lewej) skręcamy w prawo w oznaczoną drogę na Lubrzę.

Drogowskaz do bunkrów Lubrzańskiego Szlaku Fortyfikacji

Do Lubrzy łatwo dojechać z każdego punktu Europy (przez gminę przebiega międzynarodowa trasa Paryż - Berlin - Warszawa - Moskwa). Do granicy z Niemcami jest stąd około 70 km.

Mapka dojazdu. Można pobrać tu monochromatyczną mapkę dojazdu w formacie pdf – do wydruku lub mapkę w kolorze do obejrzenia w formacie A3.

Posiadacze GPS mogą kierować się na N 52° 18' 07,8'' E 15° 26' 42,6''.

Powiat świebodziński Lubrza, ul. Spokojna, Galimscy:) Świebodzin, miasto powiatowe Jezioro Niesłysz, największe w gminie Lubrza Boryszyn, barokowy kościół i Podziemna Trasa Turystyczna Łagów Lubuski, wspaniałe położenie i zamek Joannitów Gościkowo Paradyż, klasztor pocysterski Obiekty Oder-Warthe-Bogen Obiekty OWB

Duża lesistość, jeziora i brak przemysłu to czynniki składające się na lokalny mikroklimat. Już przed wojną istniały w okolicy ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe, zwłaszcza dla ludzi z chorobami układu oddechowego.

pobierz Mapka dojazdu w formacie pdf
pobierz Mapka w kolorze w formacie A3.